Karlstads RK 2014-09-19 - 2014-09-21
Carlstad Horse Show
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2014-09-21 kl. 23:45
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A/A:0 med totalfel Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A/A:0 med totalfel Avd. B
Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A/A:0 med totalfel Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A/A:0 med totalfel Avd. B
Klass 3 - Hoppning 1.30 bed. Två faser A/A:0 med totalfel Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.30 bed. Två faser A/A:0 med totalfel Avd. B
Klass 4 - Hoppning Fortum 1.40 bed. Två faser A/A:0 med totalfel
Klass 5 - Hoppning Tolerud 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 5 - Hoppning Tolerud 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 6 - Hoppning Tolerud 1.20 bed. A:0 Avd. A
Klass 6 - Hoppning Tolerud 1.20 bed. A:0 Avd. B
Klass 7 - Hoppning Tolerud 1.30 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 7 - Hoppning Tolerud 1.30 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 8 - Hoppning Tolerud 1.40 bed. A:0
Klass 9 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A/A:0 med totalfel Avd. A
Klass 9 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A/A:0 med totalfel Avd. B
Klass 10 - Hoppning Färjestad Rid & Trav 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 10 - Hoppning Färjestad Rid & Trav 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 11 - Hoppning Ramirent 1.30 bed. A:0 Avd. A
Klass 11 - Hoppning Ramirent 1.30 bed. A:0 Avd. B
Klass 12 - Hoppning Dalaströ 1.40 bed. Två omgångar A:0 och WR A:0

Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A/A:0 med totalfel Avd. A
47 anmälda, 37 startande, 10 placerade
Premier
Överdomare: Maria Örnefors
Tävlingsledare: Pernilla Nyman-Mattsson
Hoppdomare: Helen Sörqvist
Banbyggare: Per-Olow Håård
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II 
 KlubbHärstamningFelTidFelTidTotalt
1Maria SundinLanada600,00 kr   
 Compass SRKLamarc - Sandrit040,95030,520
2Emelie LundholmNeo400,00 kr   
 Örebro FKAerline H (SWB) - Levantos II039,64030,820
3Jannica FernströmCon Dios300,00 kr   
 Segersta SRSam R - Glendale043,54031,160
4Therese NymanCash Flow200,00 kr   
 Västerås RSCoriall - Cardento039,88033,070
5Linnea MånströmSampras180,00 kr   
 Lotterängs RFQuite Easy - Cortez041,81034,090
6Sandra BårdénDevon180,00 kr   
 Equality RidersGolden Benjamin - Keystone Action038,78034,250
7Kim Östergren UjvaryPeter Ma'Quite180,00 kr   
 Sunne RFQuite Easy - Okänd041,59034,590
8Ebba NiklassonJack Irish180,00 kr   
 Eds RSDoranstowns hallo - Dimond chin040,97034,860
9Klara StridbeckPower180,00 kr   
 Onsala RFPositano - -041,31035,220
10Lovisa AnderssonLikstahöjdens Cello180,00 kr   
 F. Equestrian TeamLikstahöjdens Komet - Dito RW 75040,91035,320
 
11Ebba BergkvistLolipop Flip    
 Sunne RFSo What - Bayard038,87036,090
12Jenny KristofferssonZorina    
 RS GrumsFarmer - Acord II039,54036,250
13Linn CarlssonAgenda    
 Equality RidersAl Cantino - Cardento043,33036,750
14Elin LarssonTexas    
 RS GrumsOkänd039,83037,080
15Elin LarmCool Touch (SWB)    
 Södertälje RKRobin Z - Wuzo xx042,58037,160
16Linda AnderssonWillowcratic    
 Kumla RidklubbJeopardy - Nimmerdor042,63037,890
17Mathilda MäntynenLando    
 EkenryttarnaLandsiegel I - Prinz Pablo040,97038,230
18Linda AnderssonCharlie    
 Kumla RidklubbSilverstone - Jeopardy046,62038,350
19Linda AnderssonBetty Boop    
 Kumla RidklubbCorland - Abdullah044,68039,750
20Karolina PetterssonDancing Lady van ´t Zand    
 Gibberöd RSToulon - Papa II039,95430,044
21Ylva Bjerknes LindGaudal De Calissanne    
 SRS HammaröCasario II - Qredo De Paulstra037,79434,734
22Emelie SkålbergNoble Abbacy    
 Rudskogens RFLord Noble - Diamond King040,07435,914
23Jenny KristofferssonHof    
 RS GrumsBalou du Rouet - Bonaparte044,93440,784
24Marleen DahlbeckRagazzo    
 Eda RFGoldgraf - Indus038,83443,724
25Elisabet HuuvaRingwood Space    
 Kumla RidklubbPolanski - Clover Hill551,32037,325
26Christina SjöströmMona Lisa Lyngriis    
 Rudskogens RFCarrano - Coriander550,99041,805
27Johanna HasboRoberinie    
 SRS HammaröRobin Z - Lasandos442,00436,668
28Filippa NilsagårdLauren Bacall    
 Örebro RyttarteamCagliostro - Ceylon445,77438,528
29Elin Åkesson-JansonCorondo    
 Eda RFCoronado II - Contender550,86435,849
30Linnea MånströmMy Way    
 Lotterängs RFCortez - Traunstein441,61553,819
31Ida GrahnBrunn K    
 SRS HammaröBachelor NH - Orchard Limb -Lopper655,27437,9510
32Mi PerssonKaravella    
 Christinehamns RKCalderon - Vágners1158,11038,9911
33Mikaela WesterlingNash    
 Jump Club RSFQuite Easy - Robin Z1159,03042,2511
34Greta BerglundCastro Q    
 Västerås RSCarte d'Or - StakkatoAvst.    
34Pernilla KarlssonClapton Q    
 Eda RFCarte d'Or - Landor SUte.    
34Elin LarmBonville    
 Södertälje RKQuite Easy - Acapulco GoldUte.    
34Denise LindCardea N-G    
 Jump Club RSFCamaro M - BelliniUte.    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
37 anmälda, 31 startande, 8 placerade
Överdomare: Maria Örnefors
Tävlingsledare: Pernilla Nyman-Mattsson
Hoppdomare: Helen Sörqvist
Banbyggare: Per-Olow Håård
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Carola HolböllWilna  
 Loviseholm SHKLast Liberty - Cortez055,28
1Elin JanssonDura van de Zuuthoeve  
 Loviseholm SHKDokkum de Rialfo - Nimmerdor059,03
1Rebecca EklindCathy  
 Örebro FKCartani - El Bundy059,90
1Moa LindgrenPavarotti  
 Uddevalla RFHeartbeat - Cortus059,87
1Gabriel LithanderExclusief  
 Jump Club RSFTygo - Lancelot058,03
1Emma LiljeforsThis is It  
 Jump Club RSFHip Hop (SWB) - Okänd064,92
1Carola HolböllWicklow  
 Loviseholm SHKLast Liberty - Cortez063,09
1Ida SjölundCourac E  
 Gladö RSCorlensky G - Rastell056,52
1Eva DanielssonFlying Wind  
 Örebro FKCyklon - Cagliostro057,17
1Åsa CarlssonLivius  
 Christinehamns RKStokdals Livanos - Nicklas060,46
1Alexander SandbringCharmör E  
 Jump Club RSFChess Cor - Apollo061,94
1Melinda BlomqvistConcetti  
 Hammarö RFConcetto - Feuerwerk058,75
1Ewa HellströmExcellent  
 Örebro FKZurich - Corland061,31
1My JanssonRosella BA  
 Fryksdalens RSCartier - Vivaldi056,83
1Rebecca EklindEnzo  
 Örebro FKCaressini L - Ralmé Z061,44
 
16Filip ÅgrenPilgrim  
 Karlstads RKFor Feeling - Diamond459,32
16Therese NymanCelvin af Tortuna  
 Västerås RSCarland - Acacio465,61
16Michaela BåtnäsCallah JG  
 Fryksdalens RSCallahan VDL - Cardento461,54
16Denise NybergIsing Van De Boslandhoeve  
 Jump Club RSFThunder Van De Zuuthoeve - Lys De Darmen464,20
16Alexandra JohanssonInnocentia O-L  
 RS GrumsCamaro M - Acagion455,49
16Linn HörnvallWilmina  
 Loviseholm SHKSpender S - Epilot461,34
16Olivia WeslienCosby  
 Karlstads RKCareful - Robin Z462,81
16Johanna SällKarlssonIron-Blesse Van De Zandhof  
 Björneröd RKSPablo Van Berkenbroeck - Saros Van't Gestelhof461,16
16Carola HolböllVanora  
 Loviseholm SHKTornesch - Cortez460,60
25Sofia FranzenZaranna  
 Knöppelåsens RSRobin Z - Hubertus871,53
25Jennifer BöhmMoccasin  
 Compass SRKCaressini L - Casir Ask863,37
27Pia ErikssonFänrik Henrik Alp  
 Kumla RidklubbLöjtnantshjärta - Le Mans **1387,22
28Adeline FalkQuicksilvaer  
 Örebro RyttarteamAerline H - Elmshorn1889,59
29Felice ThuressonQuido Revel D' Alme  
 Karlstads RKQuidam de Revel - CordalmeUte. 
29Linnéa BobergYannique B  
 Falu RSQuidam de Revel (SF) - CarprilliUtg. 
29Lina PerkovicFia-Lotta MÅ (67) (SWB)  
 Askersunds RKHip Hop (SWB) - Pentagon (ex Paspartout)Ute. 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A/A:0 med totalfel Avd. A
55 anmälda, 46 startande, 12 placerade
Premier
Överdomare: Maria Örnefors
Tävlingsledare: Pernilla Nyman-Mattsson
Hoppdomare: Helen Sörqvist
Banbyggare: Per-Olow Håård
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II 
 KlubbHärstamningFelTidFelTidTotalt
1Emma LiljeforsQuite Right800,00 kr   
 Jump Club RSFQuite Easy - Irco Marco034,64032,590
2Therese WahlinRoxinetto600,00 kr   
 Södertälje RKCornetto - Mio d'Baugy033,16033,110
3Maria SundinLanada450,00 kr   
 Compass SRKLamarc - Sandrit034,22033,590
4Jenny KristofferssonZinta300,00 kr   
 RS GrumsNo Limit - Voltaire031,01033,900
5Cassandra HällCeline220,00 kr   
 Karlstads RKCandillo - Calato033,87034,000
6Hillevi FrohmCinderella220,00 kr   
 Salaortens RFChicago Z - Codexco033,47034,180
7Izabella BosäterSpice Girl220,00 kr   
 Örebro RyttarteamRamirado - Corofino I034,74034,750
8Beatrice NybergHigh Cherokee220,00 kr   
 Jump Club RSFTornesch - Irco Mena032,83035,110
9Maja SamuelssonCeline Alfarvad Z220,00 kr   
 Rudskogens RFCaritano Z - Golden Wind032,83035,230
10Christina SjöströmUS Sennerin VDL220,00 kr   
 Rudskogens RFEmillion - Landgraf I034,41036,380
11Maria PerssonEnjoy220,00 kr   
 Karlstads RKJeopardy - Triumf032,70036,780
12Alva LjosdalMatcho220,00 kr   
 Arvika RidklubbHaydn - Carte d ´Or036,58037,110
 
13Linnea MånströmSampras    
 Lotterängs RFQuite Easy - Cortez032,99037,410
14Linda AnderssonAlicia    
 Kumla RidklubbJeopardy - Abdullah031,28037,570
15Mikaela WesterlingTona    
 Jump Club RSFRobin Z - Ciceron033,96037,860
16Lovisa MattssonArd Cloedam    
 Karlstads RKLuidam - Clover Hill035,02037,950
17Mia RämgårdLancaster    
 Mora RidklubbCasir Ask - Laurin033,32038,180
18Maria AnderssonZusiena    
 Equality RidersMermus R - Naturel033,58038,220
19Mathilda MäntynenLando    
 EkenryttarnaLandsiegel I - Prinz Pablo033,48038,430
20Robert WillénCanterbury 1226    
 Askersunds RKCardenio - Brandenburger033,24038,720
21Erik BerggrenAragorn    
 Strömsholms RSFCardento - Irco Marco034,84040,300
22Denice SöderholmJoe KLT    
 Årsta-RunstenEtrusco - Garibaldi034,13042,210
23Karolina PetterssonDancing Lady van ´t Zand    
 Gibberöd RSToulon - Papa II033,72433,144
24Emelie JohanssonJulianna Margulies J    
 Filipstads RKTornesch 1042 - Szkopul 929035,12435,494
25Alva LjosdalMelbourne Z    
 Arvika RidklubbEurocommerce Memphis - Leubus432,52035,784
26Louise JanssonLasante    
 Loviseholm SHKLasandos - Anart032,07438,724
27Greta BerglundMr Blue    
 Västerås RSCoriano - Falkner034,59438,754
28Johanna HasboRoberinie    
 SRS HammaröRobin Z - Lasandos434,09039,064
29Elisabet HuuvaRingwood Space    
 Kumla RidklubbPolanski - Clover Hill434,55040,814
30Emelie JohanssonFlora    
 Filipstads RKFor Feeling - Hubertus032,71445,444
31Therese NymanAcindo SB    
 Västerås RSAcacio (ex Acagion) - Cortez031,94445,534
32Malin ÅkerbergNick Name (SWB)    
 Örebro FKNicklas (SWB) - Casino037,36549,845
33Therese NymanCash Flow    
 Västerås RSCoriall - Cardento032,64551,275
34Ellinor ErikssonOlivia    
 Rudskogens RFCamaro M - Marduk751,11038,527
35Filippa NilsagårdLauren Bacall    
 Örebro RyttarteamCagliostro - Ceylon433,18438,478
36Lovisa AnderssonLikstahöjdens Cello    
 F. Equestrian TeamLikstahöjdens Komet - Dito RW 75835,81040,238
37Kim Östergren UjvaryPeter Ma'Quite    
 Sunne RFQuite Easy - Okänd434,84440,628
38Ebba NiklassonJack Irish    
 Eds RSDoranstowns hallo - Dimond chin1234,91036,4612
39Pernilla KarlssonClapton Q    
 Eda RFCarte d'Or - Landor S832,25438,3912
40Annie BäccmanHigh Quality    
 Färjestads RKCasir Ask - Acapulco Gold036,881635,4816
41Elin Åkesson-JansonCorondo    
 Eda RFCoronado II - Contender841,10837,3216
42Alexandra JohanssonKaravella    
 RS GrumsCalderon - Vágners1344,88440,4017
43Denice SöderholmCapello    
 Årsta-RunstenLevantos II - ArtistUte.    
43Sandra BårdénDevon    
 Equality RidersGolden Benjamin - Keystone ActionUte.    
43Alexander NilssonGalant van de koelaar    
 Billdals RKVigo D'arsouilles - Thunder van de ZuuthoeveUte.    
43Emelie LundholmNeo    
 Örebro FKAerline H (SWB) - Levantos IIUte.    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
25 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Överdomare: Maria Örnefors
Tävlingsledare: Pernilla Nyman-Mattsson
Hoppdomare: Helen Sörqvist
Banbyggare: Per-Olow Håård
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Emma FalkEvolution  
 Åby RidklubbStokdals Livanos - Everest061,02
1Ewa HellströmElstar Blue  
 Örebro FKZirocco Blue - Quite Easy065,55
1Pia ErikssonMartorn  
 Kumla RidklubbManhattan - Maraton065,26
1Denise LindCardea N-G  
 Jump Club RSFCamaro M - Bellini058,29
1Lisa ErikssonKatitza  
 Lurbo RidklubbQuite Easy - Cardento063,43
1Alexandra JohanssonInnocentia O-L  
 RS GrumsCamaro M - Acagion057,03
1Felicia AndreassonPozitano HH Z  
 Björneröd RKSPablo Van Berkenbroek - Fantastique062,79
1Melinda BlomqvistConcetti  
 Hammarö RFConcetto - Feuerwerk061,46
1My JanssonRosella BA  
 Fryksdalens RSCartier - Vivaldi056,94
1Anna Wessman KarlssonCarter by Bon  
 Nuntorp HSKCartier - Nostradamus059,43
1Emma SandbringWilma (SWB)  
 Jump Club RSFQuite Easy - Wittinger062,22
1Eva DanielssonFlying Wind  
 Örebro FKCyklon - Cagliostro057,51
1Ewa HellströmExcellent  
 Örebro FKZurich - Corland061,88
 
14Eva DanielssonArwen  
 Örebro FKCarland - Cortez458,77
14Emma LiljeforsHot Stuff  
 Jump Club RSFTornesch - Irco Mena466,55
14Ida SjölundCourac E  
 Gladö RSCorlensky G - Rastell457,32
14Åsa CarlssonLivius  
 Christinehamns RKStokdals Livanos - Nicklas459,94
14Gabriel LithanderMorbilli  
 Jump Club RSFCortus - Camaro M461,02
19Albert WiströmCindra Quality SC  
 Åby RidklubbLux Z - Laurenz860,78
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.30 bed. Två faser A/A:0 med totalfel Avd. A
55 anmälda, 50 startande, 13 placerade
Premier
Överdomare: Maria Örnefors
Tävlingsledare: Pernilla Nyman-Mattsson
Hoppdomare: Helen Sörqvist
Banbyggare: Per-Olow Håård
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II 
 KlubbHärstamningFelTidFelTidTotalt
1Emelie JohanssonEsquire2 000,00 kr   
 Filipstads RKEscudo I - Wildvogel xx039,49025,350
2Andrea FalkGamiro1 200,00 kr   
 Åby RidklubbRamiro - Heartbreaker039,75026,400
3Filip ÅgrenWestend HZ800,00 kr   
 Karlstads RKNumero Uno - Tangelo040,55027,000
4Isabelle KarlssonRS Silke500,00 kr   
 Fjärås HoppryttareCardento - Favorit041,85028,030
5Cassandra HällCeline300,00 kr   
 Karlstads RKCandillo - Calato040,79028,070
6Olivia WeslienCool300,00 kr   
 Karlstads RKColman - Lagretto041,60029,140
7Isabelle KarlssonCellizto300,00 kr   
 Fjärås HoppryttareCellestial - Dobrock042,01029,640
8Filip ÅgrenHigh Lao300,00 kr   
 Karlstads RKIowa - Acapulco Gold040,00030,400
9Elin LarmVaellja300,00 kr   
 Södertälje RKHors la loi II - Corland041,90030,670
10Daisy PearsonGut Neuenhofs Carla300,00 kr   
 Loviseholm SHKCristallo - Upan la Jarthe041,96030,860
11Helen LandströmCapella (F. 2)300,00 kr   
 Lilla Edets RKCardento - Alexson D042,41030,910
12Denise LindCaramia300,00 kr   
 Jump Club RSFCarland - Strauss042,24031,310
13Linnéa BobergAction300,00 kr   
 Falu RSQuite Easy - Libero H042,84031,420
 
14Rosanna ZimdahlHäst & Sport Resor Saturnus    
 Roslagens R&KKLibero H - Wolfgang043,04031,620
14Linnea SundbergHaloubet SV    
 Karlstads RKMaloubet de Pleville (SF) - Rex042,84031,620
16Malin ÅkerbergCarmine HH    
 Örebro FKCareful - Quite Easy044,14031,960
17Elin MuntzingCastell II    
 Jump Club RSFOkänd - Okänd041,35032,700
18Erika BergqvistGhetobreaker vd Brouwershoeve    
 Skästa RCHeartbreaker - Nonstop043,40032,740
19Ida EricsonVivas V Bareelhof Z    
 Uddevalla RFVigaro Z - Concorde043,65032,760
20Denise NybergVivas Cor'delie    
 Jump Club RSFCornetto - Lancier042,80033,030
21Alexander NilssonGalant van de koelaar    
 Billdals RKVigo D'arsouilles - Thunder van de Zuuthoeve042,73427,284
22Erika AnderssonAfrodite Neptun    
 Skaraortens RFFeliciano - Cortez440,32028,944
23Emma SöderbergCaramelle    
 Uddevalla RFCardento - Amiral043,24429,784
24Andrea FalkHarley van´t Breezerhof    
 Åby RidklubbOrlando - Indoctro441,00030,444
25Anna Wessman KarlssonHigh Divine    
 Nuntorp HSKCobra - Cortez448,30030,634
26Jarle GrönhaugCorinth    
 Fryksdalens RSChess (SWB) - Goldgraf444,86030,904
27Lovisa MattssonWhite Shadow    
 Karlstads RKRubels - Lancet044,41430,934
28Malin ÅkerbergMorita HH    
 Örebro FKCamaro M - Cardento043,34431,004
29Jarle GrönhaugCarnell    
 Fryksdalens RSCardento - Flamingo444,04031,304
30Erika BergqvistCan´t buy me Love    
 Skästa RCCortus - I Love You (SF)039,70431,824
31Sara AxelssonHollywood 'DW'    
 Gibberöd RSWinningmood Van De Arenberg - Lurano043,35432,374
32Johanna PetterssonA Little Bit Z    
 Gibberöd RSArtos Z - Dinard L043,13432,504
33Anette Holmberg RothCardini Carpe Diem    
 Skästa RCCardento - Magini (SWB)447,09033,994
34Rebecca EverzLeroy J    
 Jump Club RSFLeuthen I - Robin Z441,49036,504
35Maja OlssonCardelin    
 Strömsholms RSFCardento - Cortez443,80038,094
36Beatrice NybergZsa Zsa Bloom    
 Jump Club RSFRobin Z - Billion551,74036,995
37Jarle GrönhaugCorduroy    
 Fryksdalens RSCardento - Flamingo759,65034,157
38Daisy PearsonCaprinja    
 Loviseholm SHKCardento - Stove Friend xx038,84830,818
39Emelie LundholmGreyline    
 Örebro FKAerline H - Mowgli041,10830,988
40Alexander SandbringDonna Moschella    
 Jump Club RSFD`Olympic - Genius848,34031,668
41Izabella BosäterSpice Girl    
 Örebro RyttarteamRamirado - Corofino I041,47960,499
42Sara AxelssonConteur S    
 Gibberöd RSConverter - Faveur042,98963,039
43Hillevi FrohmCinderella    
 Salaortens RFChicago Z - Codexco1264,58031,3012
44Robert WillénCanterbury 1226    
 Askersunds RKCardenio - Brandenburger843,53438,2812
45Therese WahlinRoxinetto    
 Södertälje RKCornetto - Mio d'Baugy444,43843,1512
46Malin ÅkerbergNick Name (SWB)    
 Örebro FKNicklas (SWB) - Casino1056,62437,1814
47Maja SamuelssonCeline Alfarvad Z    
 Rudskogens RFCaritano Z - Golden Wind839,82833,0516
48Gabriel LithanderWodan    
 Jump Club RSFCardento - Champion du LysUtg.    
48Ellinor ErikssonOlivia    
 Rudskogens RFCamaro M - MardukUte.    
48Anna Wessman KarlssonLucille (42)    
 Nuntorp HSKLucky Point HE (SWB) - CardentoUtg.    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B
7 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Maria Örnefors
Tävlingsledare: Pernilla Nyman-Mattsson
Hoppdomare: Helen Sörqvist
Banbyggare: Per-Olow Håård
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Eva DanielssonArwen  
 Örebro FKCarland - Cortez066,59
1Pia ErikssonMartorn  
 Kumla RidklubbManhattan - Maraton067,93
 
3Anna Edlund SkogKeops Ek  
 Örebro FKCartier - Recruut467,89
3Lisa ErikssonKatitza  
 Lurbo RidklubbQuite Easy - Cardento474,01
5Mia RämgårdLancaster  
 Mora RidklubbCasir Ask - Laurin871,59
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning Fortum 1.40 bed. Två faser A/A:0 med totalfel
14 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Premier
Överdomare: Maria Örnefors
Tävlingsledare: Pernilla Nyman-Mattsson
Hoppdomare: Helen Sörqvist
Banbyggare: Per-Olow Håård
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II 
 KlubbHärstamningFelTidFelTidTotalt
1Malin ÅkerbergMorita HH1 500,00 kr   
 Örebro FKCamaro M - Cardento045,95031,800
2Erika AnderssonAfrodite Neptun1 000,00 kr   
 Skaraortens RFFeliciano - Cortez040,38032,300
3Anna Wessman KarlssonLucille (42)650,00 kr   
 Nuntorp HSKLucky Point HE (SWB) - Cardento043,28038,360
 
4Helen LandströmCapella (F. 2)    
 Lilla Edets RKCardento - Alexson D043,54433,594
5Linn HolmSundance Flip    
 Forshaga RFRobin Z - Bayard442,79033,704
6Emma FalkBonsai    
 Åby RidklubbBriar - Maistic042,27433,844
7Anna Wessman KarlssonCassantos Brown    
 Nuntorp HSKCassini II - Levantos II042,16436,004
8Rebecca EklindDon Juan van de Zuuthoeve    
 Örebro FKBaloubet du Rouet - Nimmerdor045,15436,504
9Jannica FernströmEasy Hidden    
 Segersta SRQuite Easy - -045,90547,105
10Emelie LundholmGreyline    
 Örebro FKAerline H - Mowgli841,77433,1312
11Malin ÅkerbergCarmine HH    
 Örebro FKCareful - Quite Easy444,341152,0215
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning Tolerud 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
46 anmälda, 35 startande, 9 placerade
Premier
Överdomare: Magnus Nyman
Tävlingsledare: Pernilla Nyman-Mattsson
Hoppdomare: Helen Sörqvist
Banbyggare: Per-Olow Håård
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Linnea MånströmSampras600,00 kr  
 Lotterängs RFQuite Easy - Cortez060,64029,43
2Ebba AronssonBlondie400,00 kr  
 Västkustens HRFQuite Easy - Mowgli061,01031,37
3Maria PerssonRioja300,00 kr  
 Karlstads RKTornesch - Triumf060,67031,62
4Josefine FreijQarl-Alfred BQ200,00 kr  
 Mariestads RKQalle - Furioso III059,39032,03
5Linnea MånströmMy Way180,00 kr  
 Lotterängs RFCortez - Traunstein055,86033,37
6Linn CarlssonFinally Loa180,00 kr  
 Equality RidersFeliciano (SWB) - Landkaiser065,00033,47
7Wilma HeieEsmay Van Kastanjehof180,00 kr  
 Strömstads RKThunder Van De Zuuthoeve - Quito De Baussy060,74033,62
8Anna FalkLexington180,00 kr  
 Hagfors-UddeholmLansing - Literat067,78035,56
9Molly KjesslerConchita180,00 kr  
 Jump Club RSFColman - Limbus061,83035,79
 
10Emma MossbergEdwondo   
 Skästa RCEscudo I - Graf Grannus063,03430,28
11Elin LarmCool Touch (SWB)   
 Södertälje RKRobin Z - Wuzo xx063,60432,50
12Emelie SkålbergNoble Abbacy   
 Rudskogens RFLord Noble - Diamond King057,98432,66
13Amanda TorstenssonNottage Hill   
 Loviseholm SHKGuido (ex Gudo) - Chess (SWB)060,27433,02
14Marleen DahlbeckLigood   
 Eda RFGoodwill - Nimmerdor061,40438,64
15Rebecka NilssonAmillon   
 Fryksdalens RSPatrice - Columbus xx058,58442,95
16Maria SödlingEden Van De Rozeweide   
 Kumla RidklubbToulon - Lys De Darmen062,18835,62
17Hannah LarssonBasta   
 Loviseholm SHKConcetto - Iroko073,24963,36
18Ebba NiklassonJack Irish   
 Eds RSDoranstowns hallo - Dimond chin454,60  
19Emelie AnderssonClark Kent 2   
 Equality RidersConcerto II - Corvado456,52  
20Jennie BengtssonCarlito   
 Karlstads RKCappucino - Cortez460,20  
21Cassandra HällSmily 005   
 Karlstads RKSingular Joter - Foxhunter461,10  
22Linda AnderssonBetty Boop   
 Kumla RidklubbCorland - Abdullah461,87  
23Sanna JohanssonFamerick PFB   
 Equality RidersQuite Easy - Just 4 You465,28  
24Johanna ErikssonAlouette   
 Forshaga RFQuite Easy - Zeppelin466,26  
25Jenny KristofferssonHof   
 RS GrumsBalou du Rouet - Bonaparte466,55  
26Mi PerssonKaravella   
 Christinehamns RKCalderon - Vágners467,54  
27Christina SjöströmMona Lisa Lyngriis   
 Rudskogens RFCarrano - Coriander579,50  
28Nanna MobergDon-Amir   
 Equality RidersDon Premo - Magi859,52  
29Ylva Bjerknes LindGaudal De Calissanne   
 SRS HammaröCasario II - Qredo De Paulstra871,96  
30Elin LarmBonville   
 Södertälje RKQuite Easy - Acapulco Gold875,76  
31Angelica TörnbergEscobar   
 Rudskogens RFZalut Zaid xx - Okänd1266,38  
32Ida GrahnBrunn K   
 SRS HammaröBachelor NH - Orchard Limb -LopperUte.   
32Thea MärkelVenchi Ek   
 RS GrumsCornetto - Grand Veneur (SF)Ute.   
32Jenny KristofferssonZorina   
 RS GrumsFarmer - Acord IIUte.   
32Helena JanssonLate Night   
 Arvika RidklubbLavaletto - CarthagoUte.   
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
32 anmälda, 28 startande, 7 placerade
Överdomare: Magnus Nyman
Tävlingsledare: Pernilla Nyman-Mattsson
Hoppdomare: Helen Sörqvist
Banbyggare: Per-Olow Håård
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Carola HolböllWilna  
 Loviseholm SHKLast Liberty - Cortez059,03
1Elsa BadhFlorentino  
 Eda RFCathageno - Landlord065,89
1Jennifer BöhmMoccasin  
 Compass SRKCaressini L - Casir Ask059,29
1Linn HolmGangster (SWB)  
 Forshaga RFHip Hop (SWB) - Stanford064,23
1Gabriel LithanderExclusief  
 Jump Club RSFTygo - Lancelot063,17
1Sofie AnderssonChampion d'Amour  
 Valåsens RSEmpire (ex Secret Pride) - Gershwin068,08
1Filip ÅgrenPilgrim  
 Karlstads RKFor Feeling - Diamond060,77
1Alicia PartanenNorthern Conquest  
 Loviseholm SHKCassini II - Contender068,31
1Lena NilssonRödluvan (SWB)  
 Christinehamns HPKRonaldinho H (SWB) - Lancelot062,77
1Alexander SandbringCharmör E  
 Jump Club RSFChess Cor - Apollo062,42
1Denise NybergIsing Van De Boslandhoeve  
 Jump Club RSFThunder Van De Zuuthoeve - Lys De Darmen061,25
1Emma TingsbyRed Savina HH  
 Valåsens RSTornesch - Ralmé Z063,64
1Emma LiljeforsThis is It  
 Jump Club RSFHip Hop (SWB) - Okänd067,12
 
14Adeline FalkQuicksilvaer  
 Örebro RyttarteamAerline H - Elmshorn459,09
14Linnéa BobergYannique B  
 Falu RSQuidam de Revel (SF) - Carprilli473,19
14Michaela BåtnäsCallah JG  
 Fryksdalens RSCallahan VDL - Cardento466,62
14Sara LiljegrenSamara Z  
 Grums RidklubbSilverstone - Ramiro Z463,14
14Johanna GerkeDomino KW  
 Karlstads RKTenerife VDL - Elberton462,31
14Felicia HedbergPius  
 F. Equestrian TeamLancado - Placido463,21
14Olivia WeslienCosby  
 Karlstads RKCareful - Robin Z468,19
14Pia ErikssonFänrik Henrik Alp  
 Kumla RidklubbLöjtnantshjärta - Le Mans **464,58
14Klara SvenssonDonna Sheila  
 Norrahammar TabergNumero Uno - Triton463,83
23Therese NymanCelvin af Tortuna  
 Västerås RSCarland - Acacio872,35
24Carola HolböllVanora  
 Loviseholm SHKTornesch - Cortez21105,73
25Carola HolböllWicklow  
 Loviseholm SHKLast Liberty - CortezUte. 
25Annelie JonssonCasillas  
 Fryksdalens RSCasquetto - FelicianoUte. 
25Emelie StenströmChevalier de Bergerac  
 Örebro FKCyrano de Bergerac - NicklasUte. 
25Moa LindgrenPavarotti  
 Uddevalla RFHeartbeat - CortusUte. 
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning Tolerud 1.20 bed. A:0 Avd. A
74 anmälda, 59 startande, 15 placerade
Premier
Överdomare: Magnus Nyman
Tävlingsledare: Pernilla Nyman-Mattsson
Hoppdomare: Helen Sörqvist
Banbyggare: Per-Olow Håård
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Karolina PetterssonDancing Lady van ´t Zand1 000,00 kr 
 Gibberöd RSToulon - Papa II058,02
2Elin LarmVaellja700,00 kr 
 Södertälje RKHors la loi II - Corland059,41
3Emelie StenströmCompagne500,00 kr 
 Örebro FKMagini - Favorit059,89
4Denice SöderholmCapello350,00 kr 
 Årsta-RunstenLevantos II - Artist060,79
5Jenny KristofferssonZinta240,00 kr 
 RS GrumsNo Limit - Voltaire061,04
6Therese NymanAcindo SB240,00 kr 
 Västerås RSAcacio (ex Acagion) - Cortez061,93
7Alva LjosdalMatcho240,00 kr 
 Arvika RidklubbHaydn - Carte d ´Or062,03
8Ebba AronssonBlondie240,00 kr 
 Västkustens HRFQuite Easy - Mowgli062,33
9Jessica ÖhlanderTortellini Nolinge240,00 kr 
 Södertörn Ryttarcenter TKIrco Mena - Lando063,58
10Maria AnderssonZusiena240,00 kr 
 Equality RidersMermus R - Naturel063,70
11Therese LarssonRevenge Dancer240,00 kr 
 Sunne RFRoderik - Maraton063,88
12KarlMagnus SvenssonSzéplak Szedres240,00 kr 
 Töreboda HKSzéplak XVI Szenátor - Maxim XI-4064,62
13Wilma HeieEsmay Van Kastanjehof240,00 kr 
 Strömstads RKThunder Van De Zuuthoeve - Quito De Baussy065,53
14Jannica FernströmCon Dios240,00 kr 
 Segersta SRSam R - Glendale065,98
15Emma MossbergEdwondo240,00 kr 
 Skästa RCEscudo I - Graf Grannus066,07
 
16Wilma HeieBoss  
 Strömstads RKLevantos II - Robin Z066,25
17Fredrik HasselbergCinderella  
 Hammarö RFChicago Z - Codexco066,40
18Klara StridbeckPower  
 Onsala RFPositano - -067,04
19Therese NymanCash Flow  
 Västerås RSCoriall - Cardento067,37
20Christina SjöströmUS Sennerin VDL  
 Rudskogens RFEmillion - Landgraf I068,11
21Sophie WilhelmssonCocobolo  
 Equality RidersCardento - Ronald068,18
22Molly KjesslerConchita  
 Jump Club RSFColman - Limbus068,60
23Malin KaasikLandcruiser  
 Österlens RKLandlord - Utrillo068,68
24Hannah LarssonCaskoj's Maneater  
 Loviseholm SHKManhattan - Favorit068,83
25Josefine FreijQarl-Alfred BQ  
 Mariestads RKQalle - Furioso III068,93
26Linnea CarlssonCairo  
 Älvdalens RKNumero Uno - Indoctro069,76
27Linda AnderssonWillowcratic  
 Kumla RidklubbJeopardy - Nimmerdor070,42
28Denice SöderholmJoe KLT  
 Årsta-RunstenEtrusco - Garibaldi071,87
29Nilena NilssonLet me Bee  
 Stora Höga RKRobin Z - Indian Ruler xx073,26
30Erik BerggrenAragorn  
 Strömsholms RSFCardento - Irco Marco073,68
31Linda AnderssonCharlie  
 Kumla RidklubbSilverstone - Jeopardy075,22
32Maria PerssonEnjoy  
 Karlstads RKJeopardy - Triumf462,64
33Anna MöllbergMy Way  
 Lilleruds HSKEmmerton - Partisan467,54
34Karin DröschmeisterCom-on Landlyst  
 Equality RidersCarson Ask - Newtime467,73
35Maria PerssonRioja  
 Karlstads RKTornesch - Triumf468,62
36Louise AnderssonUltra  
 Mariestads RKJeopardy - Casanova469,00
37Anna ValegrenCosima  
 Bärsta SRFCapilano - Marcodeur471,91
38Rebecka NilssonAmillon  
 Fryksdalens RSPatrice - Columbus xx472,05
39Maria SödlingEden Van De Rozeweide  
 Kumla RidklubbToulon - Lys De Darmen472,86
40Amanda TorstenssonNottage Hill  
 Loviseholm SHKGuido (ex Gudo) - Chess (SWB)473,05
41Amalia ThorstenssonAthelstan  
 Örebro FKOrlando - Argentinus477,31
42Emma LiljeforsQuite Right  
 Jump Club RSFQuite Easy - Irco Marco484,72
43Anette Holmberg RothCardini Carpe Diem  
 Skästa RCCardento - Magini (SWB)690,66
44Maria SundinLanada  
 Compass SRKLamarc - Sandrit862,78
45Maja SamuelssonCeline Alfarvad Z  
 Rudskogens RFCaritano Z - Golden Wind867,53
46Ebba JeppssonCornelia  
 Karlstads RK90.10488 Indoctro - 81.6786 Zuidhorn868,06
47Linn HolmViola  
 Forshaga RFFuego Du Prelet - Burggraaf869,76
48Thea MärkelCordy  
 RS GrumsCortus - Abbé870,10
49Sofie AnderssonChicka del O'ro  
 Valåsens RSCobra - Gershwin871,61
50Alexandra JohanssonKaravella  
 RS GrumsCalderon - Vágners874,64
51Ellinor ErikssonOlivia  
 Rudskogens RFCamaro M - Marduk878,78
52Mathilda MäntynenLando  
 EkenryttarnaLandsiegel I - Prinz Pablo897,78
53Louise JärnerPlaymate CT  
 Equality RidersPlaytime (ex.Penthagon) (SWB) - Grand Veneur (SF)988,86
54Pernilla KarlssonClapton Q  
 Eda RFCarte d'Or - Landor S1489,83
55Helena JanssonLate Night  
 Arvika RidklubbLavaletto - Carthago1490,15
56Therese WahlinRoxinetto  
 Södertälje RKCornetto - Mio d'BaugyUte. 
56Mikaela WesterlingNash  
 Jump Club RSFQuite Easy - Robin ZUte. 
56Sandra BårdénDevon  
 Equality RidersGolden Benjamin - Keystone ActionUte. 
56Jenny KristofferssonHof  
 RS GrumsBalou du Rouet - BonaparteUte. 
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
29 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Överdomare: Magnus Nyman
Tävlingsledare: Pernilla Nyman-Mattsson
Hoppdomare: Helen Sörqvist
Banbyggare: Per-Olow Håård
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Linn HolmFlips Fairytale  
 Forshaga RFClick and Cash - Robin Z078,18
1Carola HolböllWilna  
 Loviseholm SHKLast Liberty - Cortez073,19
1Johanna SällKarlssonIron-Blesse Van De Zandhof  
 Björneröd RKSPablo Van Berkenbroeck - Saros Van't Gestelhof078,37
1Fredrik HasselbergDalton  
 Hammarö RFSilverstone - Hattrick079,29
1Ida SjölundCourac E  
 Gladö RSCorlensky G - Rastell072,13
1Albert WiströmCindra Quality SC  
 Åby RidklubbLux Z - Laurenz079,17
1Peder ZeilothKing Ek  
 Örebro FKManhattan - Cornetto076,71
1Denise LindCardea N-G  
 Jump Club RSFCamaro M - Bellini072,40
1Linn HolmCampari Z  
 Forshaga RFCaster - Bayard D'elle078,98
 
10Alexandra JohanssonInnocentia O-L  
 RS GrumsCamaro M - Acagion472,79
10Eva DanielssonFlying Wind  
 Örebro FKCyklon - Cagliostro471,53
10Felicia AndreassonPozitano HH Z  
 Björneröd RKSPablo Van Berkenbroek - Fantastique475,59
13Ewa HellströmElstar Blue  
 Örebro FKZirocco Blue - Quite Easy882,83
13Jessica ÖhlanderLingini  
 Södertörn Ryttarcenter TKHamilton (SWB) - Lando881,47
13Emma TingsbyRed Savina HH  
 Valåsens RSTornesch - Ralmé Z885,62
16Marleen DahlbeckLigood  
 Eda RFGoodwill - Nimmerdor1279,80
17Carola HolböllWicklow  
 Loviseholm SHKLast Liberty - Cortez14115,02
18Elsa BadhFlorentino  
 Eda RFCathageno - Landlord1673,83
19Åsa CarlssonLivius  
 Christinehamns RKStokdals Livanos - Nicklas27110,00
20Therese NymanCelvin af Tortuna  
 Västerås RSCarland - AcacioUtg. 
20Alicia PartanenNorthern Conquest  
 Loviseholm SHKCassini II - ContenderUtg. 
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning Tolerud 1.30 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
66 anmälda, 54 startande, 14 placerade
Premier
Överdomare: Magnus Nyman
Tävlingsledare: Pernilla Nyman-Mattsson
Hoppdomare: Helen Sörqvist
Banbyggare: Per-Olow Håård
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Martina NymanVanilla F2 000,00 kr  
 Örebro FKNew Balance - Robin Z054,45027,05
2Peder ZeilothKelly Ek1 200,00 kr  
 Örebro FKCornetto - Recruut053,94027,68
3Maja OlssonCardelin800,00 kr  
 Strömsholms RSFCardento - Cortez056,41027,82
4Emelie JohanssonFlora500,00 kr  
 Filipstads RKFor Feeling - Hubertus057,61027,83
5Isabelle KarlssonRS Silke300,00 kr  
 Fjärås HoppryttareCardento - Favorit056,63028,27
6Wilma HeieBoss300,00 kr  
 Strömstads RKLevantos II - Robin Z054,73028,28
7Alexander NilssonGalant van de koelaar300,00 kr  
 Billdals RKVigo D'arsouilles - Thunder van de Zuuthoeve061,31029,67
8Jarle GrönhaugCorduroy300,00 kr  
 Fryksdalens RSCardento - Flamingo061,52032,07
9Linnea SundbergHaloubet SV300,00 kr  
 Karlstads RKMaloubet de Pleville (SF) - Rex058,14033,41
10Alva LjosdalMelbourne Z300,00 kr  
 Arvika RidklubbEurocommerce Memphis - Leubus056,75427,85
11Jannica FernströmMoonstone300,00 kr  
 Segersta SRMatador - Diskant056,58427,97
12Anna Wessman KarlssonHigh Divine300,00 kr  
 Nuntorp HSKCobra - Cortez058,47431,78
13Annie BäccmanHigh Quality300,00 kr  
 Färjestads RKCasir Ask - Acapulco Gold056,40751,35
14Ika Lundh SnisQuatre Mains300,00 kr  
 Västkustens HRFQuidam de Revel SF - Cortez060,48828,58
 
15Beatrice NybergHigh Cherokee   
 Jump Club RSFTornesch - Irco Mena056,15831,63
16Malin CarlbäckAbrina   
 Loviseholm SHKTrento B - Rossini059,431152,53
17Jarle GrönhaugCarnell   
 Fryksdalens RSCardento - Flamingo060,751231,04
18Linda AnderssonAlicia   
 Kumla RidklubbJeopardy - Abdullah455,15  
19Ebba AronssonQuintey   
 Västkustens HRFQuintero - Caletto II455,86  
20Isabelle KarlssonCellizto   
 Fjärås HoppryttareCellestial - Dobrock456,31  
21Emma MossbergContent J   
 Skästa RCContendro I - Caletto I456,77  
22Jessica ÖhlanderStellini Nolinge   
 Södertörn Ryttarcenter TKIrco Mena - Lando457,18  
23Jannica FernströmCon Dios   
 Segersta SRSam R - Glendale458,42  
24Cassandra HällCeline   
 Karlstads RKCandillo - Calato458,51  
25Beatrice NybergZsa Zsa Bloom   
 Jump Club RSFRobin Z - Billion458,62  
26Elin JanssonEster ET   
 Loviseholm SHKCartier - Don Papas458,72  
27Robert WillénCanterbury 1226   
 Askersunds RKCardenio - Brandenburger460,58  
28Denise LindCaramia   
 Jump Club RSFCarland - Strauss460,60  
29Elin JanssonCaskoj's Caresso (SWB)   
 Loviseholm SHKCartier - Favorit460,98  
30Malin KaasikLandcruiser   
 Österlens RKLandlord - Utrillo461,72  
31Amalia ThorstenssonAthelstan   
 Örebro FKOrlando - Argentinus462,09  
32Tina AnderssonHigh Five   
 Equality RidersTornesch - Irco Mena462,97  
33Sara AxelssonConteur S   
 Gibberöd RSConverter - Faveur463,03  
34Maria AnderssonCarina van de Zuuthoeve   
 Örebro FKThunder van de Zuuthoeve - Weltmeyer463,25  
35Lisa ErikssonKatitza   
 Lurbo RidklubbQuite Easy - Cardento670,28  
36Sophie WilhelmssonCocobolo   
 Equality RidersCardento - Ronald853,56  
37Johanna PetterssonA Little Bit Z   
 Gibberöd RSArtos Z - Dinard L853,98  
38Therese LarssonRevenge Dancer   
 Sunne RFRoderik - Maraton855,07  
39Klara SvenssonB B King   
 Norrahammar TabergBleckert Boy - Maraton857,48  
40Elin MuntzingCastell II   
 Jump Club RSFOkänd - Okänd858,75  
41Jessica ÖhlanderRisini Nolinge   
 Södertörn Ryttarcenter TKUpsilon van de Heffinck - Lando859,24  
42Denise NybergVivas Cor'delie   
 Jump Club RSFCornetto - Lancier860,03  
43Sara AxelssonHollywood 'DW'   
 Gibberöd RSWinningmood Van De Arenberg - Lurano863,59  
44KarlMagnus SvenssonSzéplak Szedres   
 Töreboda HKSzéplak XVI Szenátor - Maxim XI-41072,37  
45Louise AnderssonUltra   
 Mariestads RKJeopardy - Casanova1177,49  
46Thea MärkelCordy   
 RS GrumsCortus - Abbé1254,65  
47Linnea CarlssonCairo   
 Älvdalens RKNumero Uno - Indoctro1257,76  
48Christina SjöströmUS Sennerin VDL   
 Rudskogens RFEmillion - Landgraf I1261,60  
49Hannah LarssonCaskoj's Maneater   
 Loviseholm SHKManhattan - Favorit1294,34  
50Andrea FalkHarley van´t Breezerhof   
 Åby RidklubbOrlando - Indoctro1470,94  
51Greta BerglundMr Blue   
 Västerås RSCoriano - Falkner1471,59  
52Mikaela WesterlingTona   
 Jump Club RSFRobin Z - CiceronUte.   
52Emelie StenströmCompagne   
 Örebro FKMagini - FavoritUte.   
52Jenny KristofferssonZinta   
 RS GrumsNo Limit - VoltaireUte.   
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B
16 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Magnus Nyman
Tävlingsledare: Pernilla Nyman-Mattsson
Hoppdomare: Helen Sörqvist
Banbyggare: Per-Olow Håård
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Eva DanielssonCarter MB  
 Örebro FKChicago Z - Goldstrand075,83
1Pia ErikssonMartorn  
 Kumla RidklubbManhattan - Maraton075,06
1Emma SandbringWilma (SWB)  
 Jump Club RSFQuite Easy - Wittinger073,98
1Fredrik HasselbergBlack to White F  
 Hammarö RFOkänd - Okänd076,32
 
5Emelie JohanssonJulianna Margulies J  
 Filipstads RKTornesch 1042 - Szkopul 929469,67
5Emma FalkEvolution  
 Åby RidklubbStokdals Livanos - Everest470,59
5Emma LiljeforsHot Stuff  
 Jump Club RSFTornesch - Irco Mena477,13
5Nilena NilssonKandi  
 Stora Höga RKManhattan - Cagliostro471,63
9Fredrik HasselbergDalton  
 Hammarö RFSilverstone - Hattrick873,20
9Lovisa MattssonArd Cloedam  
 Karlstads RKLuidam - Clover Hill872,44
11Peder ZeilothKing Ek  
 Örebro FKManhattan - Cornetto1272,04
11Mia RämgårdLancaster  
 Mora RidklubbCasir Ask - Laurin1287,15
11Anna Edlund SkogKeops Ek  
 Örebro FKCartier - Recruut1275,29
14Gabriel LithanderMorbilli  
 Jump Club RSFCortus - Camaro MUtg. 
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning Tolerud 1.40 bed. A:0
37 anmälda, 35 startande, 9 placerade
Premier
Överdomare: Magnus Nyman
Tävlingsledare: Pernilla Nyman-Mattsson
Hoppdomare: Helen Sörqvist
Banbyggare: Per-Olow Håård
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Filip ÅgrenWestend HZ3 000,00 kr 
 Karlstads RKNumero Uno - Tangelo059,53
2Erika BergqvistCan´t buy me Love2 000,00 kr 
 Skästa RCCortus - I Love You (SF)064,28
3Andrea FalkGamiro1 300,00 kr 
 Åby RidklubbRamiro - Heartbreaker065,27
4Malin CarlbäckAbrina800,00 kr 
 Loviseholm SHKTrento B - Rossini065,76
5Ebba AronssonQuintey500,00 kr 
 Västkustens HRFQuintero - Caletto II069,73
6Ika Lundh SnisQuatre Mains380,00 kr 
 Västkustens HRFQuidam de Revel SF - Cortez070,31
7Rebecca EklindDon Juan van de Zuuthoeve380,00 kr 
 Örebro FKBaloubet du Rouet - Nimmerdor072,29
8Anna Wessman KarlssonLucille (42)380,00 kr 
 Nuntorp HSKLucky Point HE (SWB) - Cardento073,06
9Gabriel LithanderWodan380,00 kr 
 Jump Club RSFCardento - Champion du Lys074,06
 
10Peder ZeilothKelly Ek  
 Örebro FKCornetto - Recruut461,27
11Erika BergqvistGhetobreaker vd Brouwershoeve  
 Skästa RCHeartbreaker - Nonstop468,07
12Rosanna ZimdahlHäst & Sport Resor Saturnus  
 Roslagens R&KKLibero H - Wolfgang469,76
13Helen LandströmCapella (F. 2)  
 Lilla Edets RKCardento - Alexson D470,69
14Daisy PearsonCaprinja  
 Loviseholm SHKCardento - Stove Friend xx470,73
15Malin ÅkerbergMorita HH  
 Örebro FKCamaro M - Cardento471,00
16Emma FalkBonsai  
 Åby RidklubbBriar - Maistic471,16
17Alexander SandbringDonna Moschella  
 Jump Club RSFD`Olympic - Genius471,30
18Rebecca EverzLeroy J  
 Jump Club RSFLeuthen I - Robin Z472,33
19Olivia WeslienCool  
 Karlstads RKColman - Lagretto474,26
20Malin ÅkerbergCarmine HH  
 Örebro FKCareful - Quite Easy477,10
21Jannica FernströmEasy Hidden  
 Segersta SRQuite Easy - -690,27
22Linn HolmSundance Flip  
 Forshaga RFRobin Z - Bayard864,92
23Filip ÅgrenHigh Lao  
 Karlstads RKIowa - Acapulco Gold869,74
24Emma MossbergContent J  
 Skästa RCContendro I - Caletto I869,93
25Emma SöderbergCaramelle  
 Uddevalla RFCardento - Amiral870,74
26Elin JanssonCaskoj's Caresso (SWB)  
 Loviseholm SHKCartier - Favorit873,85
27Daisy PearsonGut Neuenhofs Carla  
 Loviseholm SHKCristallo - Upan la Jarthe874,12
28Tina AnderssonHigh Five  
 Equality RidersTornesch - Irco Mena877,08
29Jarle GrönhaugCorinth  
 Fryksdalens RSChess (SWB) - Goldgraf881,84
30Emelie JohanssonEsquire  
 Filipstads RKEscudo I - Wildvogel xx1265,34
31Klara SvenssonB B King  
 Norrahammar TabergBleckert Boy - Maraton2069,01
32Linnéa BobergAction  
 Falu RSQuite Easy - Libero H2183,11
33Anna Wessman KarlssonCassantos Brown  
 Nuntorp HSKCassini II - Levantos II2183,86
34Ida EricsonVivas V Bareelhof Z  
 Uddevalla RFVigaro Z - Concorde2290,23
35Lovisa MattssonWhite Shadow  
 Karlstads RKRubels - LancetUte. 
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A/A:0 med totalfel Avd. A
27 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Premier
Överdomare: Magnus Nyman
Tävlingsledare: Pernilla Nyman-Mattsson
Hoppdomare: Helen Sörqvist
Banbyggare: Per-Olow Håård
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II 
 KlubbHärstamningFelTidFelTidTotalt
1Elin LarmVaellja300,00 kr   
 Södertälje RKHors la loi II - Corland038,56031,660
2Ebba JeppssonCornelia200,00 kr   
 Karlstads RK90.10488 Indoctro - 81.6786 Zuidhorn037,52035,540
3Cassandra HällSmily 005180,00 kr   
 Karlstads RKSingular Joter - Foxhunter037,11036,550
4Sofia OskarssonRazorblade Romance180,00 kr   
 Wäse RFBlue Hors Romancier - Kala Shikari xx038,78037,280
5Emilia HjerpNice Keira180,00 kr   
 Mölltorps RSCamiell-Flamingo Z - Quite Easy041,94039,960
 
6Mikaela WesterlingNash    
 Jump Club RSFQuite Easy - Robin Z042,98040,990
7Emma MossbergEdwondo    
 Skästa RCEscudo I - Graf Grannus042,91434,844
8Elin LarmBonville    
 Södertälje RKQuite Easy - Acapulco Gold454,90039,344
9Emelie AnderssonClark Kent 2    
 Equality RidersConcerto II - Corvado038,62442,424
10Linnea MånströmMy Way    
 Lotterängs RFCortez - Traunstein033,96834,238
11Elin LarmCool Touch (SWB)    
 Södertälje RKRobin Z - Wuzo xx442,11446,838
12Angelica TörnbergEscobar    
 Rudskogens RFZalut Zaid xx - Okänd844,85439,9312
13Therese WahlinRoxinetto    
 Södertälje RKCornetto - Mio d'Baugy440,11847,8912
14Ylva Bjerknes LindGaudal De Calissanne    
 SRS HammaröCasario II - Qredo De Paulstra839,36845,0516
15Olivia RalebyAlouette    
 Forshaga RFQuite Easy - Zeppelin438,241245,6016
16Nanna MobergDon-Amir    
 Equality RidersDon Premo - MagiUte.    
16Ida GrahnBrunn K    
 SRS HammaröBachelor NH - Orchard Limb -LopperUte.    
16Sofia AlfredssonAlma    
 Kumla RidklubbLempreur de Thurin (SF) - Landprinz IUte.    
16Jennie BengtssonCarlito    
 Karlstads RKCappucino - CortezUte.    
 
till toppen

Klass 9 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
25 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Överdomare: Magnus Nyman
Tävlingsledare: Pernilla Nyman-Mattsson
Hoppdomare: Helen Sörqvist
Banbyggare: Per-Olow Håård
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Filippa ClausenDominico RT  
 LaholmsortenCanturano - Ekstein063,42
1Sussie BlomqvistBee Nice  
 Alingsås RSCaręme - Elmshorn061,73
1Ewa HellströmCayenne  
 Örebro FKCaręme - Campari M068,49
1Linn HolmGangster (SWB)  
 Forshaga RFHip Hop (SWB) - Stanford067,18
1Denise NybergIsing Van De Boslandhoeve  
 Jump Club RSFThunder Van De Zuuthoeve - Lys De Darmen066,44
1Gabriel LithanderExclusief  
 Jump Club RSFTygo - Lancelot061,63
1Lena NilssonRödluvan (SWB)  
 Christinehamns HPKRonaldinho H (SWB) - Lancelot066,01
1Olivia WeslienCosby  
 Karlstads RKCareful - Robin Z066,42
1Sara LiljegrenSamara Z  
 Grums RidklubbSilverstone - Ramiro Z066,77
1Emma AnderssonDancer Burgundy  
 Örebro FKZambesi (eg. Zalanta) - Nobility068,07
1Johanna GerkeDomino KW  
 Karlstads RKTenerife VDL - Elberton068,17
1Felicia HedbergPius  
 F. Equestrian TeamLancado - Placido068,56
 
13Klara SvenssonDonna Sheila  
 Norrahammar TabergNumero Uno - Triton466,55
13Alexander SandbringCharmör E  
 Jump Club RSFChess Cor - Apollo465,22
13Moa LindgrenPavarotti  
 Uddevalla RFHeartbeat - Cortus466,90
16Jennifer BöhmMoccasin  
 Compass SRKCaressini L - Casir Ask862,35
16Linnéa BobergYannique B  
 Falu RSQuidam de Revel (SF) - Carprilli876,26
18Annelie JonssonCasillas  
 Fryksdalens RSCasquetto - FelicianoUtg. 
18Emelie StenströmChevalier de Bergerac  
 Örebro FKCyrano de Bergerac - NicklasUte. 
 
till toppen

Klass 10 - Hoppning Färjestad Rid & Trav 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
45 anmälda, 37 startande, 10 placerade
Premier
Överdomare: Magnus Nyman
Tävlingsledare: Pernilla Nyman-Mattsson
Hoppdomare: Helen Sörqvist
Banbyggare: Per-Olow Håård
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Cassandra HällCeline1 000,00 kr  
 Karlstads RKCandillo - Calato048,14026,25
2Filippa ClausenFeliza700,00 kr  
 LaholmsortenFeliciano (SWB) - Roderik050,19026,30
3Izabella BosäterSpice Girl500,00 kr  
 Örebro RyttarteamRamirado - Corofino I049,60026,70
4Jessica ÖhlanderRisini Nolinge350,00 kr  
 Södertörn Ryttarcenter TKUpsilon van de Heffinck - Lando048,81026,85
5Emma LiljeforsQuite Right240,00 kr  
 Jump Club RSFQuite Easy - Irco Marco053,02027,15
6Karolina PetterssonDancing Lady van ´t Zand240,00 kr  
 Gibberöd RSToulon - Papa II050,59027,47
7Emma MossbergEdwondo240,00 kr  
 Skästa RCEscudo I - Graf Grannus052,69027,60
8Linnea MånströmSampras240,00 kr  
 Lotterängs RFQuite Easy - Cortez045,35028,26
9Linnéa BobergAction240,00 kr  
 Falu RSQuite Easy - Libero H052,65030,03
10Therese NymanCash Flow240,00 kr  
 Västerås RSCoriall - Cardento047,36030,17
 
11Denise NybergVivas Cor'delie   
 Jump Club RSFCornetto - Lancier046,10030,21
12Anna MöllbergMy Way   
 Lilleruds HSKEmmerton - Partisan054,36030,44
13Erik BerggrenAragorn   
 Strömsholms RSFCardento - Irco Marco051,78030,97
14Nilena NilssonLet me Bee   
 Stora Höga RKRobin Z - Indian Ruler xx050,79031,22
15Daisy PearsonGut Neuenhofs Carla   
 Loviseholm SHKCristallo - Upan la Jarthe051,59031,31
16Alexandra RystedtRio Ferdinand   
 Karlstads RKCardento - Ralmé Z050,02031,50
17Molly KjesslerConchita   
 Jump Club RSFColman - Limbus052,20032,47
18Wilma HeieEsmay Van Kastanjehof   
 Strömstads RKThunder Van De Zuuthoeve - Quito De Baussy047,39428,26
19Karin DröschmeisterCom-on Landlyst   
 Equality RidersCarson Ask - Newtime052,77430,00
20Therese ÖhmanBrandy Fight   
 Odensbackens RKCardento - Irco Marco052,13432,74
21Linda AnderssonCharlie   
 Kumla RidklubbSilverstone - Jeopardy050,51433,32
22Maria PerssonRioja   
 Karlstads RKTornesch - Triumf057,42831,86
23Emelie StenströmCompagne   
 Örebro FKMagini - Favorit447,38  
24Maria SundinLanada   
 Compass SRKLamarc - Sandrit448,38  
25Mikaela WesterlingTona   
 Jump Club RSFRobin Z - Ciceron448,49  
26Denice SöderholmJoe KLT   
 Årsta-RunstenEtrusco - Garibaldi451,16  
27Maria PerssonEnjoy   
 Karlstads RKJeopardy - Triumf451,60  
28Denice SöderholmCapello   
 Årsta-RunstenLevantos II - Artist455,49  
29Anna FalkLexington   
 Hagfors-UddeholmLansing - Literat458,50  
30Ebba JeppssonCornelia   
 Karlstads RK90.10488 Indoctro - 81.6786 Zuidhorn851,38  
31Sofia OskarssonRazorblade Romance   
 Wäse RFBlue Hors Romancier - Kala Shikari xx852,58  
32Jannica FernströmCon Dios   
 Segersta SRSam R - Glendale857,97  
33Jessica ÖhlanderTortellini Nolinge   
 Södertörn Ryttarcenter TKIrco Mena - Lando1274,35  
34Linnea MånströmMy Way   
 Lotterängs RFCortez - TraunsteinUte.   
34Sofia AlfredssonAmore   
 Kumla RidklubbAll in One - Escudo IUte.   
34Klara StridbeckPower   
 Onsala RFPositano - -Ute.   
34Mathilda MäntynenLando   
 EkenryttarnaLandsiegel I - Prinz PabloUte.   
 
till toppen

Klass 10 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
24 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Överdomare: Magnus Nyman
Tävlingsledare: Pernilla Nyman-Mattsson
Hoppdomare: Helen Sörqvist
Banbyggare: Per-Olow Håård
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Linn HolmFlips Fairytale  
 Forshaga RFClick and Cash - Robin Z077,03
1Emma SandbringWilma (SWB)  
 Jump Club RSFQuite Easy - Wittinger075,29
1Filippa ClausenDominico RT  
 LaholmsortenCanturano - Ekstein075,41
1Sussie BlomqvistBee Nice  
 Alingsås RSCaręme - Elmshorn072,70
1Emma FalkEvolution  
 Åby RidklubbStokdals Livanos - Everest070,70
1Therese NymanCelvin af Tortuna  
 Västerås RSCarland - Acacio075,10
1Albert WiströmCindra Quality SC  
 Åby RidklubbLux Z - Laurenz074,15
1Denise LindCardea N-G  
 Jump Club RSFCamaro M - Bellini069,35
1Ewa HellströmCayenne  
 Örebro FKCaręme - Campari M076,06
 
10Ewa HellströmElstar Blue  
 Örebro FKZirocco Blue - Quite Easy478,37
10Melinda BlomqvistConcetti  
 Hammarö RFConcetto - Feuerwerk476,43
10Felicia AndreassonPozitano HH Z  
 Björneröd RKSPablo Van Berkenbroek - Fantastique470,23
10Johanna SällKarlssonIron-Blesse Van De Zandhof  
 Björneröd RKSPablo Van Berkenbroeck - Saros Van't Gestelhof475,33
10Linn HolmCampari Z  
 Forshaga RFCaster - Bayard D'elle475,80
15Michaela BåtnäsCallah JG  
 Fryksdalens RSCallahan VDL - Cardento1675,52
15Jessica ÖhlanderLingini  
 Södertörn Ryttarcenter TKHamilton (SWB) - Lando1677,60
17Ida SjölundCourac E  
 Gladö RSCorlensky G - RastellUte. 
 
till toppen

Klass 11 - Hoppning Ramirent 1.30 bed. A:0 Avd. A
56 anmälda, 34 startande, 9 placerade
Premier
Överdomare: Magnus Nyman
Tävlingsledare: Pernilla Nyman-Mattsson
Hoppdomare: Helen Sörqvist
Banbyggare: Per-Olow Håård
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Filip ÅgrenHigh Lao2 000,00 kr 
 Karlstads RKIowa - Acapulco Gold058,95
2Emelie JohanssonEsquire1 200,00 kr 
 Filipstads RKEscudo I - Wildvogel xx058,97
3Denise LindCaramia800,00 kr 
 Jump Club RSFCarland - Strauss059,91
4Jessica ÖhlanderStellini Nolinge500,00 kr 
 Södertörn Ryttarcenter TKIrco Mena - Lando060,98
5Malin ÅkerbergCarmine HH300,00 kr 
 Örebro FKCareful - Quite Easy060,99
6Alva LjosdalMelbourne Z300,00 kr 
 Arvika RidklubbEurocommerce Memphis - Leubus061,46
7Jannica FernströmMoonstone300,00 kr 
 Segersta SRMatador - Diskant061,51
8Johanna PetterssonA Little Bit Z300,00 kr 
 Gibberöd RSArtos Z - Dinard L061,84
9Kim Östergren UjvaryCallaway300,00 kr 
 Sunne RFCardento - Robin Z062,99
 
10Lovisa MattssonWhite Shadow  
 Karlstads RKRubels - Lancet065,51
11Elin MuntzingCastell II  
 Jump Club RSFOkänd - Okänd462,33
12Linda AnderssonAlicia  
 Kumla RidklubbJeopardy - Abdullah462,45
13Linnea SundbergHaloubet SV  
 Karlstads RKMaloubet de Pleville (SF) - Rex463,02
14Annie BäccmanHigh Quality  
 Färjestads RKCasir Ask - Acapulco Gold464,01
15Beatrice NybergHigh Cherokee  
 Jump Club RSFTornesch - Irco Mena464,68
16Daisy PearsonCaprinja  
 Loviseholm SHKCardento - Stove Friend xx465,08
17Izabella BosäterSpice Girl  
 Örebro RyttarteamRamirado - Corofino I465,23
17Ida EricsonVivas V Bareelhof Z  
 Uddevalla RFVigaro Z - Concorde465,23
19Filippa ClausenFeliza  
 LaholmsortenFeliciano (SWB) - Roderik466,15
20Alva LjosdalMatcho  
 Arvika RidklubbHaydn - Carte d ´Or467,39
21Linnea CarlssonCairo  
 Älvdalens RKNumero Uno - Indoctro468,07
22Emelie JohanssonFlora  
 Filipstads RKFor Feeling - Hubertus473,33
23Andrea FalkHarley van´t Breezerhof  
 Åby RidklubbOrlando - Indoctro473,51
24Andrea FalkGamiro  
 Åby RidklubbRamiro - Heartbreaker860,48
25Malin KaasikLandcruiser  
 Österlens RKLandlord - Utrillo864,57
26Therese NymanAcindo SB  
 Västerås RSAcacio (ex Acagion) - Cortez864,91
27Greta BerglundMr Blue  
 Västerås RSCoriano - Falkner866,17
28Sara AxelssonHollywood 'DW'  
 Gibberöd RSWinningmood Van De Arenberg - Lurano868,36
29Alexandra RystedtRio Ferdinand  
 Karlstads RKCardento - Ralmé Z868,65
30Lisa ErikssonKatitza  
 Lurbo RidklubbQuite Easy - Cardento871,01
31Therese ÖhmanBrandy Fight  
 Odensbackens RKCardento - Irco Marco871,55
32Sara AxelssonConteur S  
 Gibberöd RSConverter - Faveur1272,12
33Amalia ThorstenssonAthelstan  
 Örebro FKOrlando - Argentinus1272,18
34Linn HolmViola  
 Forshaga RFFuego Du Prelet - BurggraafUte. 
 
till toppen

Klass 11 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B
14 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Magnus Nyman
Tävlingsledare: Pernilla Nyman-Mattsson
Hoppdomare: Helen Sörqvist
Banbyggare: Per-Olow Håård
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Fredrik HasselbergDalton  
 Hammarö RFSilverstone - Hattrick070,57
1Lovisa MattssonArd Cloedam  
 Karlstads RKLuidam - Clover Hill073,22
 
3Emelie JohanssonJulianna Margulies J  
 Filipstads RKTornesch 1042 - Szkopul 929467,30
3Nilena NilssonKandi  
 Stora Höga RKManhattan - Cagliostro467,86
3Emma LiljeforsHot Stuff  
 Jump Club RSFTornesch - Irco Mena474,28
3Fredrik HasselbergBlack to White F  
 Hammarö RFOkänd - Okänd469,68
7Mia RämgårdLancaster  
 Mora RidklubbCasir Ask - LaurinUte. 
7Gabriel LithanderMorbilli  
 Jump Club RSFCortus - Camaro MUte. 
 
till toppen

Klass 12 - Hoppning Dalaströ 1.40 bed. Två omgångar A:0 och WR A:0
29 anmälda, 24 startande, 6 placerade
Premier
Överdomare: Magnus Nyman
Tävlingsledare: Pernilla Nyman-Mattsson
Hoppdomare: Helen Sörqvist
Banbyggare: Per-Olow Håård
 
PlatsRyttareHästPremieOmgång 1Final
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Rebecca EverzLeroy J4 000,00 kr  
 Jump Club RSFLeuthen I - Robin Z075,62440,80
2Isabelle KarlssonCellizto2 500,00 kr  
 Fjärås HoppryttareCellestial - Dobrock074,51442,60
3Rebecca EklindDon Juan van de Zuuthoeve1 500,00 kr  
 Örebro FKBaloubet du Rouet - Nimmerdor078,10443,95
4Helen LandströmCapella (F. 2)1 000,00 kr  
 Lilla Edets RKCardento - Alexson D074,58444,22
5Peder ZeilothKelly Ek500,00 kr  
 Örebro FKCornetto - Recruut074,64839,68
6Wilma HeieBoss400,00 kr  
 Strömstads RKLevantos II - Robin Z471,26839,98
 
7Alexander SandbringDonna Moschella   
 Jump Club RSFD`Olympic - Genius471,44  
8Filip ÅgrenWestend HZ   
 Karlstads RKNumero Uno - Tangelo472,08  
9Linn HolmSundance Flip   
 Forshaga RFRobin Z - Bayard472,76  
10Erika BergqvistCan´t buy me Love   
 Skästa RCCortus - I Love You (SF)473,10  
11Isabelle KarlssonRS Silke   
 Fjärås HoppryttareCardento - Favorit474,42  
12Malin ÅkerbergMorita HH   
 Örebro FKCamaro M - Cardento476,16  
13Jannica FernströmEasy Hidden   
 Segersta SRQuite Easy - -479,23  
14Tina AnderssonHigh Five   
 Equality RidersTornesch - Irco Mena480,35  
15Ebba AronssonQuintey   
 Västkustens HRFQuintero - Caletto II873,92  
16Erika BergqvistGhetobreaker vd Brouwershoeve   
 Skästa RCHeartbreaker - Nonstop874,39  
17Emma MossbergContent J   
 Skästa RCContendro I - Caletto I874,99  
18Olivia WeslienCool   
 Karlstads RKColman - Lagretto876,33  
19Ika Lundh SnisQuatre Mains   
 Västkustens HRFQuidam de Revel SF - Cortez876,62  
20Emma SöderbergCaramelle   
 Uddevalla RFCardento - Amiral886,31  
21Klara SvenssonB B King   
 Norrahammar TabergBleckert Boy - Maraton1672,73  
22Alexander NilssonGalant van de koelaar   
 Billdals RKVigo D'arsouilles - Thunder van de ZuuthoeveUtg.   
22Emma FalkBonsai   
 Åby RidklubbBriar - MaisticUte.   
22Gabriel LithanderWodan   
 Jump Club RSFCardento - Champion du LysUtg.   
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport